м.Одесса, вул. Толбухина, 135/2, ТЦ «МегаДом» 3 поверх
Пн - Нд 10.00 — 20.00
м.Одеса, ТЦ "Шостий елемент", ул.Овідіопольская дорога 7
ПН - ВС: 10:00 — 19:00
м.Одеса, ТЦ "Декор Хаус", вул. Академіка Вільямса 1В, 3 поверх
ПН-НД: 10:00-20:00
0 (800) 751 351
Безкоштовно з будь-яких номерів на території України
(048) 700 25 20
для Одеси
ua
грн
Правильний підбір розмірів шафи-купе
Правильний підбір розмірів шафи-купе

Правильний вибір системи зберігання позбавляє кімнату від захаращеності і заставленості. Один із кращих варіантів — шафа-купе. Розсувна система відкривання не захаращує простір, різноманітність фасадів дозволяє зробити кімнату просторіше і світліше. Ключовий критерій вибору — розміри шафи-купе. Виробники пропонують моделі різної висоти, довжини, ширини. Для кімнати будь-якої площі можна знайти ідеальний варіант. Головне — правильно підійти до підбору. Детальніше про це ми розповімо далі.

Попередні розрахунки

Щоб розрахувати розміри шафи-купе, визначтеся з місцем, виділеним для його установки. Виміряйте довжину, ширину, висоту ділянки. Врахуйте, що квартири не відрізняються ідеально рівними стінами, підлогою і правильними кутами, тому краще робити виміри в різних точках. Зверніть увагу на розташування дверей і віконного отвору, вимикачів світла, розеток, опалювальних радіаторів, вікон. Меблі не повинні перекривати до них доступ.

Від отриманих цифр відніміть 5–10 см, які припадають на плінтуси, багети та інші нерівності. Відповідно до параметрів місця установки здійснюється підбір габаритів шафи-купе. Після цього можна переходити до внутрішніх показників, що забезпечує місткість системи зберігання. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть вам правильно вибрати параметри:

  • глибина полиць повинна бути на 10 см менше загального показника. Врахуйте, що стільки місця займає розсувний механізм;
  • стандартна ширина полиць — 50 см, максимальна — 100. Ширше робити не потрібно, інакше поверхні будуть прогинатися під вагою одягу. Полиці встановлюються на відстані 40–60 см;
  • труба для плечиків — до 1 метра. Їх може бути кілька. Одна — для курток, костюмів і коротких речей, інша — для вечірніх суконь, пальто і довгого одягу. Висота відсіку в першому випадку — до 80 см. У другому — до 1,4 м;
  • габарити висувних ящиків — до 30 на 50 см.

Стандартна глибина — 60 см, а корисна площа всередині — 58 см. Якщо немає можливості слідувати цим цифрам, їх можна зменшити. Але правильніше буде не робити глибину шафи менше 40 сантиметрів. Це створить незручність в зберіганні речей і позначиться на місткості.

Стандартні розміри, міні і максі

Багато конструкцій створюються за індивідуальними вимірами. Особливо якщо йдеться про вбудовані моделі. Але є встановлені стандарти, яких намагаються дотримуватися виробники при виготовленні. Оптимальні розміри шафи-купе:

  • цоколь — 7–10 см;
  • приставна консоль з округлими полками — 30 см;
  • висота конструкції — до 2,5 метрів;
  • глибина полиць — 50 см, ширина — від 40 до 100 см;
  • довжина труби для плечиків — 1 метр.

Правильних або універсальних розмірів шафи не існує. У компаній-виробників свої поняття про стандартні параметри, і єдиної, спільної для всіх норми просто немає.

Існують також міні-системи для зберігання. Такі моделі можна поставити в маленькому передпокої, дитячій або спальні. Мінімальна ширина — один метр, конструкції оснащуються двома дверима. Глибина такої конструкції — 35 см, а полки — 25 см. По висоті обмежень немає. Цей показник може бути до 2,5 метрів або під стелю. 

У просторій спальні можна поставити шафу-купе з нестандартними розмірами. Максимальна глибина такої конструкції — 90 см. Довші робити не варто, інакше речі буде складно діставати. Висота шафи-купе залежить від параметрів приміщення. Краще робити такі моделі максимально місткими, під стелю. Довжина направляючих для дверей може становити 5 метрів. На неї рекомендується встановлювати не менше 4 розсувних елементів.

Висувні механізми і розміри фасаду: правильний розрахунок

Розміри рейлінгових або висувних механізмів підбираються під точні параметри внутрішнього простору. Важливо правильно продумати їх розташування всередині системи зберігання, щоб дверцята не закривали до них доступ. Секції з ящиками розміщуйте в бічних відсіках.

Висота фасаду підбирається під розміри шафи-купе, від яких слід відняти товщину цоколя, дна і даху. Середні параметри цих елементів — 100 і 2 по 16 міліметрів. Ширина дверей не повинна перевищувати 1 метр, інакше вона буде важкою, незручною в відкриванні. Але не зовсім правильно вибирати і вузькі вироби. Вони будуть перекошуватися в процесі відкривання. Оптимальний показник — 60–90 см.

Підсумок: правильний розрахунок габаритів

Щоб правильно визначити розміри шафи-купе, виміряйте місце, відведене під систему зберігання в різних точках. При розрахунку орієнтуйтеся на менші цифри. Додатково відніміть від цих показників до 10 см. На них припадають плінтуси, багети та похибки в нерівності стіни.

Щоб правильно розрахувати простір усередині, відніміть від загальної глибини 232 мм (механізм відкривання, цоколь, товщина дна і даху). Грамотно розплануйте внутрішнє наповнення. Ящики для аксесуарів і рейлінгові елементи розміщуйте по боках. Центральну частину відведіть під полки і штанги для плічок.

У великих шафах потрібно правильно розрахувати кількість і ширину дверей. Оптимальний показник не менше 60 і не більше 90 см. Кількість розсувних дверей залежить від довжини меблів. У маленькій конструкції можна обійтися 2 дверима, у великій їх кількість може досягати 7.

Керуючись цими порадами, ви зможете правильно розрахувати параметри системи зберігання, підібрати модель, яка дозволить раціонально використовувати простір в кімнаті.

вверх